Herbaciarnia u Oblatów w Gdańsku znajduje się  przy kościele św. Józefa, niemal w połowie drogi między dworcem Gdańsk Główny a Starym Miastem.

Kościół św. Józefa w Gdańsku

Budowę świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Najświętszej Dziewicy oraz świętych proroków Eliasza i Elizeusza rozpoczęto w drugiej połowie XV w. W 1668 r. kościół spłonął. Po odbudowie powołano parafię pod wezwaniem św. Józefa. 27 marca 1945 r. w kościele schroniło się ponad sto osób uciekających przed Armią Czerwoną. Czerwonoarmiści podłożyli ogień pod świątynię, paląc żywcem wszystkich ludzi znajdujących się w budynku. W 1948 r. kościół i klasztor przejęli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Herbaciarnia u Oblatów w Gdańsku

Herbaciarnia mieści się w kościelnej piwnicy dawnego kapitularza. W okresie letnim otwarty jest ogródek. Wejście do niej znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia do świątyni.

W środku panuje niesamowity klimat. Odkryta cegła i przyciemnione światło sprawiają, że można w tym miejscu zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. W tle puszczana jest muzyka chrześcijańska, co może niektórym się nie spodobać, ale wchodząc do kawiarni zlokalizowanej przy kościele, należy się z tym liczyć.

Najmłodsi mogą spędzić czas w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku, gdzie znajdą książki, gry i puzzle.

W Herbaciarni u Oblatów możemy napić się kawy, herbaty, wody, soków i lemoniady, a także skosztować przepysznych domowych ciast i deserów np. galaretki. Ze swojej strony szczególnie polecam przepyszną szarlotkę.

To, co wyróżnia to miejsce to fakt, że wszystkie te pyszności nie mają ceny. Płaci się co „łaska”, czyli tyle ile sami uznamy za stosowne. Przekonacie się jednak sami, że warto zapłacić jak w „normalnej” kawiarni, bo kawa i wypieki smakują naprawdę świetnie. Istnieje możliwość zapłaty zarówno kartą jak i gotówką.

Herbaciarnia u Oblatów to niesamowicie klimatyczne miejsce. Szczególnie warto odwiedzić ten lokal w upalny dzień, gdzie grube mury otulą nas chłodem. My przy najbliższej wizycie w Gdańsku na pewno ponownie odwiedzimy herbaciarnię, do czego i Was zachęcam.

Informacje praktyczne

Adres: Elżbietańska 9/10 Gdańsk

Godziny otwarcia:

  • Wtorek – Niedziela 11:00-19:00
  • Poniedziałek Nieczynne

Więcej informacji na temat herbaciarni znajdziecie na Facebooku oraz stronie internetowej.

Byliście w Herbaciarni u Oblatów? Zapraszam do komentowania.

Podoba Ci się ten blog? Znalazłeś tu potrzebne informacje? Możesz postawić nam wirtualną kawę! Przeznaczymy ją na kolejne podróże i dalszy rozwój bloga. Dziękujemy 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to