Lodziarnia Wafelkovo znajduje się przy ulicy Kaletniczej, niedużej uliczce pomiędzy ulicami Długą i Piwną.

Lodziarnia Wafelkovo w Gdańsku

Lodziarnię odkryliśmy w czasie naszego pierwszego pobytu w Gdańsku i była to miłość od pierwszego wejrzenia, a właściwie zasmakowania. Od tamtej pory każdy nas spacer po centrum miasta nie może obejść się bez wizyty w tym miejscu.

W Wafelkovo oprócz pysznych lodów rzemieślniczych, których smaki zmieniają się co jakiś czas, możemy skosztować lodów włoskich, deserów, gofrów tradycyjnych oraz bąbelkowych z lodami. Możemy również napić się kawy, herbaty, orzeźwiającej lemoniady, a także shake’ów.

Moim absolutnym faworytem w tym lokalu jest kawa mrożona na bazie lodów, którą uważam za najsmaczniejszą, jaką piłem kiedykolwiek.   

W sezonie przed lodziarnią znajduje się niewielki ogródek ze stolikami. Również w środku znajdziemy kilka miejsc do siedzenia.

Kolejnym plusem Wafelkova są pracujące w nim osoby. Są to młodzi i bardzo sympatyczni ludzie, którym uśmiech nigdy nie schodzi z twarzy.

Na koniec muszę wspomnieć o haśle reklamowym lodziarni, które w mojej ocenie jest jednym z najlepszych, jakie widziałem:

Nawet Neptun wyszedł z wody, by spróbować nasze lody!

Wszystko to sprawia, że każda wizyta w Wafelkovo jest dla nas dużą przyjemnością i z czystym sumieniem polecam Wam wizytę w tej lodziarni.

Informacje praktyczne

Adres: Kaletnicza 10/13 Gdańsk

Godziny otwarcia: 

  • Poniedziałek-Piątek: 11:00-19:00
  • Sobota-Niedziela: 11:00-20:00

Więcej informacji na temat lodziarni znajdziecie na ich Instagramie i Facebooku.

Byliście w Lodziarni Wafelkovo? Zapraszam do komentowania.

Podoba Ci się ten blog? Znalazłeś tu potrzebne informacje? Możesz postawić nam wirtualną kawę! Przeznaczymy ją na kolejne podróże i dalszy rozwój bloga. Dziękujemy 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to