Źródła rzeki Bystrzycy znajdują się w Sulowie, na zachodnim skraju Roztocza Zachodniego w województwie lubelskim.

Gdzie zaparkować

Trzeba zaparkować na poboczu, obok znaku informującego o źródle.

Rzeka Bystrzyca

Bystrzyca jest największym lewobrzeżnym dopływem Wieprza, a zarazem jedną z największych rzek Wyżyny Lubelskiej. Swoje źródła ma w miejscowości Sulów, a w okolicach Spiczyna uchodzi do Wieprza. Przepływa przez Lublin. Jej długość wynosi nieco ponad 70 km, a powierzchnia jej dorzecza to 1318,37 km2. Dopływamy Bystrzycy są  Kosarzewka, Krężniczanka, Czerniejówka, Czechówka i Ciemięga.

Źródła rzeki Bystrzycy

Źródła znajdują się kilkadziesiąt metrów od szosy, a dojdziemy do nich leśną ścieżką.

Krystalicznie czysta woda wypływa z trzynastu szczelin. Początkowo tworzy ona niewielki zbiorniczek, który po chwili przeradza się wartko płynącą rzeczkę, szeroką na kilka metrów.

Jeżeli tak jak my traficie do tego miejsca w słoneczną pogodę, to przekonacie się, jak bardzo malownicze jest to miejsce. Śpiew ptaków połączony z szumem wody sprawiają, że można się tam niesamowicie zrelaksować.

Informacje praktyczne

Adres: 23-213 Sulów 50.89897431198458, 22.364813730108413

Godziny otwarcia: Całą dobę.

Bilety: Zwiedzanie jest bezpłatne.

Co warto zobaczyć w pobliżu

Jedenaście kilometrów na północny zachód leży Kraśnik, a dwadzieścia kilometrów na północ warto zobaczyć ruiny zamku w Bychawie.

Widzieliście źródła rzeki Bystrzycy? Zapraszam do komentowania.

Podoba Ci się ten blog? Znalazłeś tu potrzebne informacje? Możesz postawić nam wirtualną kawę! Przeznaczymy ją na kolejne podróże i dalszy rozwój bloga. Dziękujemy 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to