Muzeum Sztuki Fantastycznej w Warszawie powinien odwiedzić każdy wielbiciel malarstwa surrealistycznego i fantastycznego.

Gdzie zaparkować

Galeria znajduje się na terenie Strefy Płatnego Parkowania. Opłaty za parkowanie obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 20:00. W weekendy możemy bezpłatnie zaparkować na jednym z pobliskich parkingów.

Trochę historii

Muzeum otwarto w 2022 r. Mieści się na terenie Centrum Praskiego Koneser, czyli kompleksu obiektów mieszkalnych, biurowych i kulturalno-rozrywkowych położonych na terenie zabytkowej Wytwórni Wódek Koneser.

Muzeum Sztuki Fantastycznej w Warszawie

W galerii prezentowane są wystawy, które zmieniają się co kilka miesięcy. W trakcie naszej wizyty mieliśmy przyjemność obejrzeć trzecią już edycję wystawy zatytułowanej Sztuka Fantastyczna w Warszawie, która trwa od 23 marca do 23 czerwca 2024 r.

Muzeum, chociaż stosunkowo niewielkie, kusi nazwiskami artystów. Na wystawie zaprezentowano ponad 50 obrazów i kilka rzeźb autorstwa najwybitniejszych przedstawicieli sztuki fantastycznej. Możemy obejrzeć dzieła między innymi Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Dariusza Zawadzkiego, Rafała Masiulańca, Wiesława Wałkuskiego, Jacka Szynkarczuka, czy Sebastiana Smarowskiego

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że zdecydowaną większość z tych dzieł sztuki pokazano publicznie po raz pierwszy.

Nie ukrywam, że głównym powodem naszej wycieczki do Muzeum Sztuki Fantastycznej były obrazy Zdzisława Beksińskiego, który jest naszym ulubionym malarzem (jeżeli tak jak my lubicie twórczość tego artysty, to koniecznie wybierzcie się do Galerii Zdzisława Beksińskiego w Krakowie). Na wystawie zaprezentowano 8 jego obrazów olejnych, z czego dwa do tej pory były dostępne publicznie tylko jeden raz.

Warto również zwrócić uwagę na tryptyk autorstwa Jerzego Dudy-Gracza, dedykowany legendarnemu wrocławskiemu poecie Rafałowi Wojaczkowi.    

Nie jest to na pewno sztuka dla każdego, ale jeżeli lubicie taką twórczość, to koniecznie wybierzcie się do Muzeum Sztuki Fantastycznej i spróbujcie samemu zinterpretować poszczególne dzieła.

Informacje praktyczne

Adres:  Ząbkowska 31 Warszawa

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Niedziela 11:00-19:00

Bilety: 40/30 zł ulgowy

Wszystkie informacje na temat wizyty w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Warszawie znajdziecie TUTAJ.

Co warto zobaczyć w pobliżu

Dwa kilometry od muzeum warto odwiedzić warszawskie ZOO.

Byliście w Muzeum Sztuki Fantastycznej? Zapraszam do komentowania.

Podoba Ci się ten blog? Znalazłeś tu potrzebne informacje? Możesz postawić nam wirtualną kawę! Przeznaczymy ją na kolejne podróże i dalszy rozwój bloga. Dziękujemy 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to